top of page

Poradenství a
Certifikace

Pokud jsme zemědělec hospodařící v BIO režimu a máte upřímný zájem o přechod na biodynamický způsob hospodaření, Demeter CS je tu pro Vás. Pomůžeme Vám při komunikaci s Biodynamickou federací i konzultantem, se kterým připravíte plán přechodu. Demeter certifikát můžete získat již po jednom roce. Tady je jak na to:

Demeter_certifikace_proces-_1_ (1).jpg

Biodynamické poradenství

Pro zahájení přechodu Vaší farmy (případně výrobní firmy) na biodynamický způsob hospodaření je nutné kontaktovat biodynamického konzultanta. Ten Váš podnik navštíví a společně s Vámi připraví tzv. Plán přechodu. Tento dokument shrnuje základní premisy biodynamického zemědělství, podmínky za kterých může být udělen a především návrhy na úpravy a zlepšení jednotlivých postupů tak, aby odpovídaly Standardům BFDI. Po jeho odsouhlasení a provedení potřebných změn je tento dokument předán BFDI s kladným doporučením. 

 

Seznam všech akreditovaných biodynamických konzultantů je zveřejněn na 

https://www.biodynamic-advisors.org/en/

Toto jsou experti se zkušenostmi a vztahem k České republice (včetně prvního ryze českého BD

konzultanta):

Dr. Reto Ingold - Polní plodiny, ovocnářství, lesnictví, zelinářství, vinařství, aromatické a léčivé rostliny, biodynamické preparáty, permakultura.

Jazyk: Němčina, Angličtina, Francouzština, Italština

Hans Supenkaemper - Polní plodiny, ovocnářství, hospodářská zvířata, aromatické a léčivé rostliny, biodynamické preparáty, tropické zemědělství, růže pro esenciální olej.

Jazyk: Němčina, Angličtina

Johannes Ell-Schnurr - Polní plodiny, zelenina, hospodářská zvířata, biodynamické preparáty.

Jazyk: Němčina, Angličtina

Erhard Gapp - Polní plodiny, pěstování zeleniny, hospodářská zvířata, šlechtění rostlin, biodynamické preparáty, ochrana rostlin

Jazyk: Němčina, Angličtina

Jan Moser-Vavřička - Vinařství a vinohradnictví, biodynamické preparáty, ochrana rostlin.

Jazyk: Čeština, Němčina, Angličtina

Užitečné odkazy a video

bottom of page