Kurzy a semináře

Vzdělávání je jedním z největších benefitů pro naše členy. Pořádáme vzdělávání kurzy a workshopy, jejichž společným jmenovatelem je biodynamické hospodaření, jeho principy, základní dovednosti, filosofie, ale také třeba preparáty a praktická aplikace v zemědělství. 

Nadcházející události

 • Ekologické pěstování zeleniny (1)
  so 20. 11.
  Camphill na soutoku, z.s.
  SVOBODNÝ STATEK NA SOUTOKU o.p.s. Vás zve na setkání příznivců ekologického zelinaření, které je plánované ve spolupráci s Farmářskou školou Demeter Česko a Slovensko a Netzwerk biodynamische Bildung.
 • Vzdělávací akce Farmářské školy
  Čas bude upřesněn
  Místo bude upřesněno
  Rádi sdílíme pozvání na aktuální vzdělávací akce a workshopy Farmářské školy.
 • Metoda OBSALIM s Mechtild Knösel
  so 10. 7.
  Nossen
  Další seminář z řady česko-německých seminářů, které pořádáme s německým partnerem Netzwerk biodynamische Bildung. Tématem je praktické využité metody OBSALIM, která umí ze signálů zvířete diagnostikovat jejich zdravotní stav.
 • Symposium Živé zemědělství
  čt 24. 6.
  ART&FOOD ZOONA
  K uzdravení našeho zemědělství vede mnoho cest. Vydejme se na ně společně.
 • Preparátové dny na BIO farmě Bělá
  po 03. 5.
  Horní Bělá
  BIO Bělá s.r.o. je farma severně od Plzně. Zve Vás na preparátové dny, praktickou přípravu i aplikaci biodynamických preparátů. Můžete se dokonce sami zapojit. BIO BĚLÁ s.r.o. NABÍZÍ PLACENOU BRIGÁDU (150kč/hod na DPP) + STRAVU + PŘÍPADNĚ UBYTOVÁNÍ.
 • Preparátový den v Kutné hoře
  so 01. 5.
  Kutná Hora
  Přidejte se k Lukáši Rudolfskému a jeho týmu z Vinných sklepů Kutná hora k letošnímu jarním preparátovému dni. Součástí bude i přednáška Jana Matouška na téma Základy homeopatie.
 • Preparátové dny na Demeter farmě Vstiš
  po 26. 4.
  Vstiš
  BIO Vstiš s.r.o. je DEMETER certifikovaná farma jižně od Plzně. Zve Vás na preparátové dny, praktickou přípravu i aplikaci biodynamických preparátů. Můžete se dokonce sami zapojit. BIO VSTIŠ s.r.o. NABÍZÍ PLACENOU BRIGÁDU (150kč/hod na DPP) + STRAVU + UBYTOVÁNÍ.
 • Co mi přinese certifikace Demeter? - ONLINE SEMINÁŘ Přihláška do 20.1.2021
  čt 21. 1.
  Místo bude upřesněno
  Seminář je určen především všem BIO zemědělcům, kteří by se rádi dozvěděli o biodynamice a značce Demeter. VÍCE INFORMACÍ A REGISTRACE: info@demetercs.eu
 • Koně na poli 2020
  so 31. 10.
  Rodinná farma Lukava
  Farma Lukava Vás zve na setkání příznivců využití koní v zemědělství, které je plánované ve spolupráci s německou partnerskou organizací Netzwerk biodynamische Bildung a IG- Zugpferde. Akce je otevřená všem, kdo již sami pracovali, pracují, nebo sní o práci s koňmi na poli.