top of page

Víno Natural Domin & Kušický

"Kvalitné víno má svoju vlastnú zem."

O nás

Od roku 1998 hospodárime na 40 ha vlastných vinohradov v ekologickom režime v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, Modrokamenského a Vinického rajónu na južných svahoch sopečnej Krupinskej planiny. Čisté prostredie nášho kraja, bez náznaku chémie a pesimizmu, sú našou hlavnou zásadou pri práci s vinohradmi a vínom.

Náš tým

Náš tím je zložený hlavne z rodinných príslušníkov, zastupujúc si každý svoju “rolu” menovite, Tibor, David - starostlivost o vinohrady a vína, Diana - účtovníctvo, marketing, Patrícia - marketing, dizajn a Robert, Ján, Adriana - predaj vín, obchod. Dôležitou súčasťou sú aj naši siedmi stáli zamestnanci.

Co nabízíme

Nosnými odrodami pre naše vinárstvo sú burgundske odrody Pinot Gris, Pinot Blanc, Pinot Noir alebo Tramín, Sauvignon a slovenský novošľachtenec Hron. Vína dozrievajú hlavne v nerezových nádobach s výnimkou cuvée Dominus, ktorý leží istý čas v barikových sudoch. Vína dostávajú maximálny priestor, 2-3 roky pred fľašovaním, vždy s minimálnymi zásahmi počas celej doby. Od roku 2018 pracujeme aj na novom projekte vín dozrievaných v betónových vajíčkach. V krátkej budúcnosti sa budeme pripravovať na prvé vaščie úrody nášho 5ha orechového sadu.

Co nás přivedlo k tomu, že na svém hospodářství využíváme biodynamické postupy:

Hlavná myšlienka samotnej ekológie prišla od našeho zakladateľa vinárstva, otca, deda, Ing. Jána Domina. My ju ďalej rozvíjame a prehlbujeme a sme presvedčení, že biodynamické hospodárstvo je cesta ako uplatňovať najlepšie environmentálne postupy v záujme zachovania vysokej úrovne biodiverzity, rozmanitosti a variability života.

bottom of page