top of page

Vinné sklepy Kutná Hora 

"Nezvolili jsme si cestu jednoduchou, ale o to radostnější."

O nás

Vinné sklepy Kutná Hora, jsme rodinným statkem, který obnovuje slávu vinařství a vinohradnictví na kutnohorsku, kde první zmínka o pěstování révy vinné je z Kosmovy kroniky z roku 1101. Statek je certifikován prestižní známkou pro biodynamické zemědělství DEMETER. Na hospodářství pohlížíme jako na ucelený systém, kde vše je spolu navzájem provázané. Statek je živý organismus, který podléhá i nemateriálním vlivům. Práce podřizujeme fázím měsíce, pro ošetřování si děláme extrakty z bylin v naši bylinkové laboratoři. Veškeré procesy při výrobě vína jsou divoké, spontánní, kde výsledný produkt osvěží tělo i ducha. 

Náš tým

Náš tým se skládá se z mladých janků i zkušených matadorů. Jedni dodávají elán, druzí zkušenost. Paleta osobností v plné síle. Díky tomu však často získáváme mnoho nových možností, znalostí a zážitků.

Co nabízíme

Biodynamická vína s certifikací BIO a DEMETER. Ochutnat musíte vlajkovou loď vinařství Pinot Noir, který má na Kutnohorsku dlouhou tradici, už od dob cisterciáků, kteří do Kutné Hory přišly se sazenicemi révy roku 1142 z Burgundska. Statek v malé míře produkuje jehněčí maso, zeleninu, ovoce, bylinkové oleje a další drobnosti, které potěší malé i velké. 

Co nás přivedlo k tomu, že na svém hospodářství využíváme biodynamické postupy:

Syn zakladatele a nynější ředitel, Lukáš Rudolfský, vždy inklinoval k přírodě. Když převzal otcovo vinařství, rozhodl se zaměřit na soulad s přírodou a biodynamické hospodaření mu postupem času přišla jako nejlepší možná volba. Biodynamické zemědělství není jen o půdě a rostlinách, ale především o lidech a jejich osobnostním rozvoji.

bottom of page