top of page

Vinařství Krásná hora

Vaše motto? "Nemáme nic takového, měli by sme mět?"

O nás

Snažíme se abychom věděli co děláme a proč to děláme a abychom to dělali co nejlíp. Kvalita a autorský přístup. Čím víc se našim hroznům věnujeme na začátku, tím méně péče vyžadují během roku. U vína se, tak jako u vinic, snažíme o co nejšetrnější přístup s minimem zásahů. Všechna červená a větší část bílých vín, zraje v dubových sudech na jemných kvasničných kalech. Díky sudům, kvasnicím a zdravým hroznům je množství síry v našich vínech nižší a jejich výraz stále přirozenější.

Naše vinohrady najdete převážně v trati Krásná hora ve Starém Poddvorově. Víc než 5 hektarů vinohradů roste na jihozápadních svazích se sprašovým podložím, kde první vinice byly založeny francouzským mnišským řádem Cisterciáků ve 13. století. Možná proto pěstujeme tradiční francouzské odrůdy – Pinot Blanc, Pinot Gris, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Noir, Merlot. Náš přístup k vinohradům je stejný jako k našim dětem, milujeme je, ale snažíme se být důslední a děláme všechno proto, aby z nich vyrostlo jen to nejlepší. 

 

Náš tým

Jsme rodinný podnik, kde z rodiny není jenom traktorista. Ale je to aspoň soused!

Co nabízíme

Naším jediným produktem je víno, a proto se snažíme, aby nás od vinohradů a vína zbytečně nic nerozptylovalo. Pokud je vám blízké to, co jste si přečetli hned na začátku, pravděpodobně snadno pochopíte naše vína a budou vás bavit.Naše vína jsou suchá, promyšlená, vybalancovaná, trochu tradiční, trochu naše ale vždycky přirozená. Ročně produkujeme okolo padesáti tisíc lahví, z toho zhruba 40% míří na export, především do skandinávských zemí, Velké Británie, Irska, Japonska, USA ale i Polska a dalších. V české republice naše vína směřují především do restaurací a barů orientovaných na víno.

Co nás přivedlo k tomu, že na svém hospodářství využíváme biodynamické postupy:

Touha rozumět tomu, co se v našich vinicích děje a potřeba hospodařit na nich lépe. Už od založení našich vinic v roce 2009 hospodaříme výhradně podle ekologických pravidel. Snažíme se být co nejšetrnější, proto nepoužíváme herbicidy ani systémové přípravky, hnojíme vlastním kompostem a bylinou výsadbou do meziřadí. Biodiverzita ve vinicích a jejich okolí pomáhá přirozeným predátorům našich škůdců, kteří pak chrání vinice za nás. Od roku 2014 jsme se, společně s naším vinohradníkem Mikulášem, rozhodli používat biodynamické preparáty a hospodařit podle biodynamických pravidel. Věříme, že si tak ještě lépe porozumíme s vinicemi a jejich půdou. Našim cílem není úroda co největší, ale co nejzdravější, proto po žádném z našich keřů nechceme víc než 1 kg zdravých hroznů.

Kontakt na nás

Adresa: Starý Poddvorov 360, 696 16

​E-mail: vinarstvi@krasnahora.com

bottom of page