top of page

Vína Herzánovi

"Živé vzniká ze živého. Po malých krocích k velkým věcem."

O nás

Jsme rodinné vinařství z Kobylí. Vinnou révu pěstujeme na 4 ha půdy. Škála pěstovaných odrůd je poměrně široká, veltlín s frankovkou jsou ty nejváženější. Hospodaříme organicky. Vínům dáváme prostor a klid k vyzrávání. Necháváme je zrát na jemných kvasničních kalech po dlouhé měsíce. Projev jejich původu je pro nás zásadní. Produkujeme zhruba 25000 lahví v roce.

Náš tým

Je malý :-) Jakub je vinař, Zuzka se stará o obchod, Sandra o marketing a zahraničí. O vinohrady se staráme všichni.

Co nabízíme

Filosofií vinařství je produkce vín z tradičních odrůd, za použití minimálních technologií, s jasným projevem ročníku, původem hroznu, typickým odrůdovým charakterem vína a přístupem k jeho výrobě. Nabízíme vína několika stylů. Lehká, šťavnatá vína se svěží aromatikou květin a ovoce, lahvovaná většinou po šesti měsících zrání ve sklepě. Dále pak vína komplexní, s kulatou chutí i vůní, zrající alespoň osm měsíců na jemných kvasničných kalech a v neposlední řadě vína zrající minimálně rok na kvasnicích, v dubových sudech či keramických nádobách, která jsou lahvována s jemným sedimentem, bez čiření a síření. Ta se vyznačují vrstevnatým aroma a robustním tělem. Stěžejní odrůdy vinařství jsou Sylvánské zelené, Veltlínské zelené, Neuburské, z červených pak Frankovka a Modrý Portugal. 

Co nás přivedlo k tomu, že na svém hospodářství využíváme biodynamické postupy:

Chceme dát půdě a rostlinám vše co můžeme a být s nimi v nejbližším kontaktu. Snažíme se vést vinařství/hospodářství k soběstačnosti a snižovat dopady naší činnosti na životní prostředí. V těchto směrech je biodynamické hospodaření ideální cestou.

Kontakt na nás

Adresa: 562, 691 10 Kobylí

​E-mail: vinarstvi.herzanovi@lahvoteka.cz

bottom of page