top of page

Vinařství Tomáš Režný

Naše cesta je cíl....

O nás

Jsme rodinné vinařství, které s respektem k přírodě a tradičním postupům vyrábí naturální, živá vína.

Náš tým

Já a manželka Klára a naši dva malí pomocníci, kteří teprve dělají své první krůčky ve vinohradu. Jsou však nezbytnou součástí naší motivace, tradic a hodnot, které jim chceme předat.

Co nabízíme

Naše vína zrají v dubových či akátových sudech, případně nerezi. Zpracování hroznů probíhá původními postupy, kterými víno dělali naši předci. To znamená, že do vína nic nepřidáváme a ani z něj nic neubíráme. Vyrábíme si vlastní zákvas pro jednotlivé odrůdy. Fermentace probíhá spontánně s původní kvasinkovou kulturou, se kterou se již hrozny "narodily". Díky tomuto přístupu mohu vznikat vína plné chuti a osobitého charakteru. Vína necháváme volně vyprávět svůj příběh a příliš do jejich přirozeného vývoje nezasahujeme. Preferujeme delší maceraci (tj. kontakt slupky se šťávou). Poté necháváme vína ležet na hrubých a následně jemných kalech. Až dozrají do patřičného stavu, lahvujeme ve většině případů víno přímo ze sudů. Při výrobě nepoužíváme čerpadla ale raději volíme cestu gravitační, která je pro víno přirozenější. Věříme, že jen tento způsob výroby může vínu dopomoci vyprávět svůj příběh pravdivě.

Co nás přivedlo k tomu, že na svém hospodářství využíváme biodynamické postupy:

Touha a chuť vyzkoušet nepoznané a zanechat dalším generacím živou půdu. Někdo začít musí, tak proč ne my? O vinohrady se staráme s péčí dobrého hospodáře, a to hlavně s ohledem na dlouhodobou udržitelnost tohoto ekosystému. Půda je pravidělně obohacována o přírodní hnojení. Do meziřadí tedy vysazujeme druhově bohatou směs bylin, díky které zvyšujeme přirozenou odolnost keřů vůči stresu.

Kontakt na nás

Adresa: 69108, Bořetice 560

​E-mail: toreee@seznam.cz

bottom of page