top of page

Sociální podnik Jasan

"V pravdě pokorný je ten, kdo pociťuje druhé jako sebe a sebe v druhých"

O nás

Jsme environmentální sociální podnik, který ekologicky pěstuje zeleninu, zpracovává rostlinnou výrobu a peče chleba v BIO kvalitě. Nad rámec výdělečné činnosti sázíme stromy a chováme hospodářská zvířata. To vše za pomoci lidí znevýhodněných na trhu práce. Našim záměrem je těmito činnostmi ozdravovat přírodu a mezilidské vztahy. 

Náš tým

Skládáme se celkem ze sedmi lidí. Jiří a Renáta jsou zakladatelé Jasanu, přičemž nebylo by ničeho bez zaměstnanců, kteří tvoří jádro celého působení. Anička má funkci psychosociálního pracovníka, Jarmila se stará o zeleninu a ovoce, Libor je ten nejsilnější chlap z celé jižní Moravy a Káťa je obrovská milovnice zvířat. Druhá Jarmila je Jasanovská stálá dobrovolnice, která se zabývá zdravým jídlem.

Co nabízíme

Čerstvou zeleninu a ovoce, bylinky, sadbu zeleniny a květin, sirupy, džemy, pesta, chutney, omáčky, chleba a jiné kvasové pečivo. Také vejce od našich slepic zachráněných z velkochovů. To vše v certifikované BIO kvalitě.

Co nás přivedlo k tomu, že na svém hospodářství využíváme biodynamické postupy:

Hluboká moudrost a celistvost těchto postupů. Léty prověřené výsledky. Se snahou o minimalizaci ekologické stopy a dosažení vysoké výživové hodnoty se naše produkty můžou pro spotřebitele stát vhodnou potravou pro správný vývoj těla a ducha.

Kontakt na nás

Adresa: Velké Hostěrádky 224, 691 74 Velké Hostěrádky

​E-mail: jiri.hrivna@spjasan.cz

bottom of page