top of page

Termíny jarních preparátových dní

Aktualizováno: 23. 4. 2023

Biodynamické preparáty jsou základní a nenahraditelnou součástí biodynamiky. Napomáhají vitalizaci půdy a rostlin a podporují tak jejich růst i zdraví zvířat a lidí, Vedle jejich veskrze pozitivních účinků na půdu a rostliny je na nich báječné i to, že si je jde jednoduše vyrobit z volně dostupných přírodních zdrojů.

Jak biodynamické preparáty připravit a jak je správně používat se můžete dočíst v naší Praktické příručce. Je možné je i nakoupit od specializovaných firem (např. od Biodynamie-services.fr)

Mnohem lepší je ale spojit se s někým, kdo s preparáty již pracovat umí a dokáže Vám svou zkušenost osobně zprostředkovat,


V České republice i na Slovensku fungují Preparátové skupiny, které se scházejí minimálně dvakrát ročně (na jaře a na podzim) a společně si potřebné preparáty vyrábí. Je to skvělá příležitost jak strávit den na čerstvém vzduchu, potkat se s novými lidmi, a něco nového si vyzkoušet.


Termíny jarních preparátových dní budeme postupně aktualizovat. Než se na farmu rozjedete nezapomeňte se přihlásit emailem!


15. dubna Farma Kout farma.kout@post.cz

 

Týden po 15. dubnu Vinařství Krásná hora marek.vybiral@krasnahora.com

 

Duben + Květen - Walker farmer s.r.o. Bio Vstiš s.r.o. Bio Zdoňov s.r.o.

Preparátové dny s druidy na farmách Bernarda Lainky jsou skutečným autentickým zážitkem. Konkrétní termíny bohužel neznáme, vše se řeší na místě podle aktuální situace. Pokud byste měli zájem v dubnu a začátkem května se bude s preparáty pracovat v okolí Plzně (Walker farmer s.r.o. Bio Vstiš s.r.o.) v druhé polovině května pak ve Zdoňově v Broumovském výběžku.

Pro konkrétní termíny volejte Eduardovi na 739 644 223

 

13. května Vinařství Kutná hora lucie.kounicka@vinokutnahora.cz

Místo konání: statek APAK, Prachňanská 325, Kutná Hora

Program:

vykopání biodynamických preparátů, míchání, příprava

výroba kompostových čajů

příprava přesličkového odvaru, výroba fermentátů

výroba bylinkových extraktů

+ přednáška Marka Vybírala prezidenta Demeter CS


Těšíme se na Vás,80 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page