top of page

Vinařství Bystřický

Nedáváme do přírody nic, co bychom nedali sobě.

O nás

S vinařením jsme začali v roce 2016. Hned od začátku se zabýváme výrobou červených vín z dubových sudů. Červená vína nás baví a naplňují. Hospodaříme na cca 2 ha vinic v okolí Bořetic výhradně s červenými odrůdami. O vinice se staráme s úctou k půdě a využíváme proto biodynamické postupy a vybrané preparáty.

Náš tým

Náš tým jsme my dva - Anička a Vojta. Vojta je vinař i vinohradník celým srdcem. Já vinohradník brigádně a pak obchod a marketing jsou má parketa. Do vinohradu chodíme často spolu, do sklepa jen Vojta.

Co nabízíme

Oživení půdy. Ryzost produktu. Pro zákazníka je jednoduché a jasné vidět cestu od suroviny k produktu. Vidí, že naše víno samo o sobě není jen nálepka BIO ale je myšlenkou, která může udělat změnu. Pořád jde samozřejmě o alkohol, ale v jeho nejlepší možné formě.

Co nás přivedlo k tomu, že na svém hospodářství využíváme biodynamické postupy:

Vojta začal na Mendlovce ale s osnovami převážně konvenčními odešel a na čas pracoval v bio vinařství Stapleton a Springer v Bořeticích. Byl tam tzv. na zkušenou a pak se rozhodl dělat víno sám. Začátky s bio a hledání "co je víc a co je dál" nás přivedli až k biodynamice. Není to jen o přístupu k vinohradu, ale i půdě a zemi obecně, životnímu stylu, vyhledávání lokálnosti a autenticity produktů v celém našem životě.

Kontakt na nás

Adresa: Kraví Hora sklep č. 61, Bořetice 69108

 

​E-mail: anicka@vinarstvibystricky.cz

bottom of page