top of page

Bioesence s.r.o

" sleduj přírodu a uč se"

O nás

Naším cílem je vytvořit ekologickou - biodynamickou produkci, a přitom využít další energetické zdroje jako je feng shui, geomantie a vliv vody dle zkušeností Viktora Schaubergera při pěstování ovoce, zeleniny.

Náš tým

Jsme dva PharmDr. Ivan Cimprich a Vasyl Shmulyha, původem z Ukrajiny

Co nabízíme

Naše farma se nachází v obci Zavidov u Rakovníka. Hospodařit jsme začali koncem roku 2019 a v roce 2021 jsme požádali o certifikaci ekologického zemědělství. Již zpočátku jsme půdu očistili pěstováním vojtěšky, jetele a ovsa, aby půda po předešlém pěstování řepky se trochu vzpamatovala. Celkem nyní hospodaříme na 8,5 ha se zaměřením na zeleninu a ovoce. Vzhledem k tomu, že v obci Zavidov je i domov pro hendikepované spoluobčany je naší myšlenkou kromě pěstování bio-ovoce a bio-zeleniny, také pomoc těmto obyvatelům, zapojit je do společné práce a nabídnout jim krásu a radost při pěstování zeleniny a ovoce. Jako výhled do budoucna je vymezení části pozemku pro výuku blízké zemědělské školy v Rakovníku.

Co nás přivedlo k tomu, že na svém hospodářství využíváme biodynamické postupy:

S myšlenkou zakladatele biodynamického zemědělství Rudolfa Steinera jsem se již setkal před více než 20 lety. V komunitě v ČR, která pracovala na tomto principu, jsem se učil průběžně celý rok. I tato komunita zapojila hendikepované lidi do činnosti v zemědělství. Vzhledem k tomu, že zkušenosti z výukové komunity byly výborné a v Zavidově je podobné zázemí, máme v plánu rozvinout tuto činnost i právě v Zavidově.

Kontakt na nás

Adresa: Praha 12, Modřany, Zlíchovská 193/5, Česká republika

​E-mail: info@bioesence.cz

Naše produkty
Více o nás
bottom of page